Úvod / Sdružení nezávislých kandidátů / Co se děje na nádraží

Co se děje na nádraží

Vlakové nádraží v Rožnově konečně prochází rekonstrukcí, co můžeme po jejím skončení čekat?

 

Drážní budova bude zachována, citlivě opravena, čeká ji menší přístavba pro potřeby technického zázemí dráhy. Svůj původní význam dostane původní hlavní vstup. Uvnitř budovy bude nově občerstvení a díky tomu i přístupnější toalety. A v okolí? Koleje budou po opravě kratší, nástupiště budou bezbariérová a na nádraží se dostanete buď jako dnes přes autobusové nádraží, nebo novým přístupem od staré čajovny na Zemědělské ulici. Odtud budete moci přijet i autem a krátce zastavit a vyložit cestující. Větší parkoviště pak bude přístupné okolo Lidlu. Kola budete moci zaparkovat pod střechou u drážní budovy.

Městský architekt spolu se mnou projekt od počátku připomínkoval a díky tomu se povedlo zachovat starou budouvu, vymyslet parkoviště i parkování kol, přístup od Zemědělské ulice. Připomínkování projektů jiných investorů je celkem náročné, ale nádraží by mělo být ukázkou, že to stojí za to! Rekonstrukci už Správa železnice zahájila a my ji dále sledujeme. 

Co se ale zatím nepovedlo? Na nádraží nepovede podchod a nová křižovatka u nákladní vrátnice Tesly byla letos Správou železnice odložena. Bufet je v soukromém vlatsnictví a podle našich infromací zůstane zatím ve stávajícím stavu. I tady ale může město být aktivní v budoucnu. 

vizualizace podoby nádraží po rekonstrukci
vizualizace podoby nádraží po rekonstrukci
vizualizace širší pohled s patrnými parkovišti a přístupy