Mají si kde hrát?

Kam si chodíte hrát s dětmi?

Dětská hřiště prochází postupnou obměnou a v létě je možná nejlepším hřištěm potok v parku. Do budoucna by se městu hodilo nepochybně několik nových hřišť a třeba v rámci plánované revitalizace Koryčnaských Pasek se s nimi počítá, stejně tak v rámci projektu revitalizace vnitrobloku Kulturní, herní prvky najdete i v projektu revitalizace náměstí 1. máje, protože architekti s dětmi jako s uživateli veřejného prostoru počítají. 

A když celé tohle povídání začalo u potůčku, rádi bychom v našem městě navrhli vodní hřiště, protože pro horká léta bude potřeba a může být zábevné i edukativní..

A co je za námi? Za uplynulé období rekonstrukce dvou velkých školních hřišť, které můžete po konci výuky využívat u ZŠ Videčská a ZŠ 5. května. Malá sportovní hřiště najdete u mostu na Kramolišov, to je nové, a ve vnitrobloku na ulici 1. máje, to je rekonstruované. 

Nové dětské hřiště má vzniknout také v rámci výstavby Edenu, kde jsme jeho vznik smluvně ošetřili, co se zatím nedaří, je dokončit hřiště na Harcovně tak, abychom ho mohli využívat, tady zatím jednání s vlastníkem nejsou u konce.