Úvod / Sdružení nezávislých kandidátů / Editorial Zpravodaje 2015

Editorial Zpravodaje 2015

Vážení čtenáři,

Karel Gardašpo roce se vám dostává do rukou zpravodaj Zdravého Rožnova. Za ten rok se stala díky vám, voličům, spousta změn. Zdravý Rožnov není opoziční subjekt. Je v koalici. Kristýna Kosová je naše místostarostka. Máme dva radní a celkem čtyři zastupitele. Těm kdo nás volili, děkujeme, ty kdo nás nevolili, zveme ke konstruktivní diskuzi o budoucnosti města. Jako příspěvek do ní berte i tento zpravodaj a v něm obsažené články.

O zapojování nás občanů do řešení různých problémů ve městě píše Kristýna Kosová. Kristýna se také ve svém článku o protipovodňových opatřeních snaží obhájit stažení projektu protipovodňové zdi na Tyršově nábřeží a nabízí vhled do, jak věříme, mnohem lepšího přístupu k ochraně před povodněmi. To že i v koalici dokážeme být velmi kritičtí, dokazuje Ivan Lukáš svými otázkami k rekonstrukci I/35. Jaroslav Baier ve svém příspěvku líčí cestu, kterou jsme urazili k záznamům z jednání zastupitelstva. Občerstvující pohled na práci koalice nabízí Michal Štverák v článku o koaličním workshopu. Tomáš Hoffman si bere na paškál kulturu. Na závěr bych rád doporučil dva články. Petr Kopecký na sebe vzal břímě obhajoby plnění programu Zdravého Rožnova. Jarmila Mikulášková ve velmi líbezném článku s historickým vhledem motivuje k větší občanské kontrole volených zastupitelů, pokud ne přímo k angažovanosti.

Na tomto místě si dovolím dvě osobní poznámky. Jsem opravdu nadšen ze změny v obsazení radnice. Cítím z ní naději, že tolik potřebný posun města k lepšímu životu je možný. Zároveň ale od našich zastupitelů slýcháme o setrvačnosti rozjetých projektů, přidělených dotací a podobně. Pokud i vy sami si říkáte, že jste očekávali více, větší změnu, něco viditelného tady a teď, mějte s námi prosím trpělivost. Ta setrvačnost je logická a věřte, že na zlepšení pracujeme.

Příjemné čtení vám přeje,

Karel Gardaš

Štítky: